Idé Coffee Systems en EVC fuseren
Charlotte Ingels wordt CEO; merknaam EVC verdwijnt na integratie

Strategische stap voor marktpositie
Idé Coffee Systems (ICS) uit Asse en EVC uit Bornem bundelen hun krachten. De activiteiten van EVC worden geïntegreerd op de site van Idé Coffee Systems en de merknaam EVC verdwijnt. Met de fusie wil de groep uitgroeien tot de referentie voor de koffiepauze op het werk.
Complementaire expertise onder één dak
ICS werd in 2003 opgericht door Geert Windels en levert aan de B2B-markt koffie en koffiemachines, met installatie en onderhoud via Coffee Technics. EVC, opgericht in 2008 door Johan Van den Broeck, specialiseert zich in verkoop en verhuur van vendingtoestellen voor snacks, warme dranken en frisdranken, inclusief volledige uitbating en bevoorrading.
“Waar Idé Coffee Systems sterk is in koffie en koffiemachines en Coffee Technics in technische service, heeft EVC expertise in automaten en de operationele opvolging ervan. Samen evolueren we tot een brede servicepartner,” zegt Charlotte Ingels. De groep wil bedrijven ontzorgen met een aanbod dat reikt van installatie en onderhoud tot levering van koffie, dranken, snacks en hygiëne- en schoonmaakproducten. “De koffiebreak is een cruciaal moment voor ontmoeting en uitwisseling. Met een breed, kwalitatief aanbod versterken we dat moment en nemen we praktische zorgen weg,” aldus Ingels.
Nieuw management geeft richting
De managementstructuur wordt herschikt. Oprichter Geert Windels draagt de dagelijkse leiding over en verlaat het bedrijf. Charlotte Ingels neemt als CEO de teugels in handen. EVC-oprichter Johan Van den Broeck stapt in als aandeelhouder en operationeel manager. Van den Broeck noemt de fusie een logisch antwoord op de schaal die verdere groei vereist: “Samengaan bleek voor ons beiden de beste keuze. Bij Idé Coffee Systems en Coffee Technics vond ik een stevig uitgebouwde kmo met ruimte om samen te groeien.”
Windels blikt tevreden terug op twee decennia van organische groei en gerichte overnames: “Service en kwaliteit blijven het fundament. Met EVC komt expertise aan boord die we nog niet hadden, en met Charlotte en Johan staat een nieuw team klaar om het volgende hoofdstuk te schrijven.”
Ambitieuze groeidoelen
Het nieuwe management mikt het komende jaar op circa 10 procent groei. Binnen drie jaar wil de groep de kaap van tien miljoen euro omzet ronden. De strategie focust op gerichte uitbreidingen die het aanbod, de technische kennis en de dienstverlening in facility management versterken. “EVC is een eerste belangrijke, maar zeker niet de laatste stap,” besluit Ingels.
Impact voor klanten en medewerkers
Door de integratie ontstaat één aanspreekpunt voor koffie-, drank- en snackvoorzieningen, gekoppeld aan installatie, onderhoud en operationele uitbating. Klanten krijgen een breder aanbod en meer slagkracht in service. De activiteiten van EVC verhuizen naar Asse, waar de gecombineerde teams hun expertise bundelen.