Verpakking & label

Tetra Pak vermindert uitstoot met 25 procent in waardeketen

Uit het duurzaamheidsrapport over het jaar 2024 van Tetra Pak blijkt dat het bedrijf sinds 2019 de uitstoot van broeikasgassen (GHG) in de hele waardeketen met een kwart verminderde.

Kurt De Cat - 16 juni 2025

Tetra Pak
Tetra Pak investeerde zo'n 100 miljoen euro in onderzoek en ontwikkeling om de milieuprestaties van verpakkingen verder te verbeteren


In de eigen operaties wist Tetra Pak een daling van 54 procent te realiseren sinds 2019. Daarnaast draait 94 procent van de bedrijfsactiviteiten inmiddels op hernieuwbare energie. Daarmee ligt Tetra Pak naar eigen zeggen op koers om in 2030 volledig klimaatneutraal te werken.

Energiezuinige machines

De resultaten uit het duurzaamheidsrapport van 2024 bevestigen dat Tetra Pak dichterbij zijn doel komt om in 2030 de uitstoot in de hele waardeketen (scope 1, 2 en 3) met 46 procent te verlagen ten opzichte van 2019.

“De inzet van energiezuinige machines, slimme fabrieksoptimalisatie en verpakkingsoplossingen met een lagere CO2-voetafdruk waren belangrijke factoren in de daling van de uitstoot in 2024”, stelt Tetra Pak. “Dankzij deze innovaties blijven producenten van voedingsmiddelen en dranken competitief, terwijl ze hun eigen uitstoot terugdringen.”

Sterilisatie en pasteurisatie

Zo daalde in 2024 de uitstoot van broeikasgassen bij geleverde zuivellijnen voor ongekoelde melk met 13 procent ten opzichte van 2023, en met 42 procent ten opzichte van 2019. “Nieuwe apparatuur, zoals de Tetra Pak Tubular Heat Exchanger met gepatenteerd Q-profiel, maakte een groot verschil”, zegt het bedrijf.

“Dankzij deze innovatie neemt het drukverlies met 40 procent af wanneer vloeistof door de buizen van een verpakkingslijn stroomt. Daardoor verbruiken klanten tot 40 procent minder stroom voor de pomp van de warmtewisselaar tijdens processen als sterilisatie en pasteurisatie”, stelt Tetra Pak.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden

Gerelateerde artikels

Belgen verkiezen drankkartons; 2 op 3 wil duidelijkheid over recyclage

Een nieuw consumentenonderzoek in opdracht van ACE Belgium toont dat meer dan de helft van de Belgen bewust voor drankkartons kiest en ze doorgaans correct sorteert, met een overwegend positieve houding tegenover deze verpakking. Tegelijk wil bijna twee op de drie meer duidelijkheid over wat er met kartons gebeurt na inzameling; 58% vraagt expliciete info over CO2‑voetafdruk en duurzaamheid. Hardnekkige misvattingen blijven: de helft denkt dat drankkartons moeilijk te recycleren zijn, 66% weet niet wat er na sortering gebeurt en 1 op 4 vermoedt verbranding. ACE Belgium pleit voor transparante, feitelijke communicatie. De enquête bevroeg 1.000 Belgen in januari 2026.

Tetra Pak rolt papieren barrièretechnologie uit naar hogesnelheidsvullijnen in Azië

Verpakkingsproducent Tetra Pak breidt haar barrièretechnologie op papierbasis uit naar de hogesnelheidsvullijnen Tetra Pak A3/Speed. Maeil Dairies is de eerste producent ter wereld die deze oplossing voor zijn sojamelk implementeert.

Recordeditie voor Paris Packaging Week met 14.442 bezoekers

De Paris Packaging Week op 5 en 6 februari ontving 14.442 unieke bezoekers, dat is een stijging met 15 procent in vergelijking met de vorige editie.

Südpack verkoopt productieactiviteiten in de VS

De Duitse folieproducent Südpack herschikt zijn activiteiten op de Amerikaanse markt. De familiale groep heeft haar productiesite in Oak Creek (Wisconsin) verkocht aan PPC Flex, een industriële partner.

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
02 maart 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine